O mnie

Cześć

Nazywam się Kasia Ryczkowska.

Jestem pedagogiem, terapeutą, edukatorem Pozytywnej Dyscypliny. Przede wszystkim jestem Mamą. Na pokładzie mam 3 dzieci w przedziale wiekowym 2-8 lat.

Na codzień prowadzę warsztaty z Pozytywnej Dyscypliny dla rodziców dzieci w wieku 0 – 18 lat oraz dla nauczycieli szkolnych i przedszkolnych. Wspieram rodziców i nauczycieli w budowaniu relacji opartych na szacunku i zaufaniu. Pomagam w radzeniu sobie w sytuacjach podbramkowych. Podczas warsztatów odkrywamy co stoi za zachowaniem dziecka i co ono nam w ten sposób próbuje powiedzieć.

Z Pozytywną Dyscypliną zetknęłam się z racji zawodu, ponieważ staram się być na bieżąco z nowymi metodami wychowawczymi. Zauroczyłam się metodą i zaczęłam zgłębiać i testować na swoich dzieciach 🙂 Okazało się, że wprowadziło to więcej spokoju do naszego życia. Nie powiem, że mam idealne dzieci, bo takie nie istnieją, Jednakże ja jako mama mam w sobie więcej wrażliwości, cierpliwości i wyrozumiałości, gdyż jestem w stanie lepiej zrozumieć swoje dzieci i bardziej empatycznie reagować na ich potrzeby.